Eskişehir Osmangazi Üniv.
13 Mayıs 2013

 

 

13 Mayıs 2013 tarihinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Enformatik kulübünün davetlisi olarak “Bilişim Haftasına” davet edildim.

Eskişehir’e bir gün önceden vardım. Ve Eskişehir’de beni karşılamaya kulüp yöneticilerinden Funda BABUR geldi. Eskişehir’i anlatmaya zaten kelimeler yetmez ve eminim ki sizler de en az bir kez Eskişehir de bulunmuşsunuzdur. Pazar günü olması nedeniyle caddeler sokaklar oldukça kalabalık ve hareketliydi. Bildiğiniz gibi Eskişehir tam anlamıyla bir öğrenci memleketi bu nedenle kafeler, parklar, oturaklar, alışveriş merkezleri tam anlamıyla öğrencilerle dolup taşmaktaydı. Eskişehir’de turlama yaparken tabi ki Funda BABUR tüm turlama esnasında bana rehberlik etmekteydi.

Şehri turlarken yukarıda görmüş olduğunuz kareyi de yakalamayı ihmal etmedi sevgili Funda. Tabi ki gün sonunda artık bana yer ayırtılan Barbaros Hotele geçip dinlenme vakti gelmişti. Söz konusu konferans Eğitim Fakültesine verileceğinden dolayı, sunum için teknik bilgilerden uzak bir sunum hazırlamam gerektiğine karar verdim.

Teknik bilgilerden uzak oldukça yaşantımızla iç içe kullandığımız RFID Teknolojisi hakkında öğrenci arkadaşları bilgilendirmek amacıyla bir sunum hazırladım. Bir sonraki günün sabahında, Kulüp başkanı ve etkinlik Organizatörü sevgili ALPER TELLİ hotelden beni alarak Nezih bir ortamda Kahvaltı yapmaya götürdü. Sunum öncesi pek yemeğe içmeye alışkın olmasam da, sevgili Alper’in yapmış olduğu bu jesti unutmak mümkün değildir. :)  Kahvaltı da sevgili Alper ve Funda ile birlikteydik. Kahvaltı sonrasında Üniversiteye gitmek için yola koyulduk. Ve Sunum öncesinde Osmangazi üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretim ve Teknolojileri Eğitimi Bölümü Başkanı Sayın Yard.Doç.Dr. Esra EREN hanımla tanışma imkanımız oldu. Bu arada da bizi ziyarete gelen ESOGÜ Mühendislik akademisyenlerinden Murat Bey ile de tanışıp sektörden ve projelerden bahsettik.

Zaman yaklaşmıştı ve sunum için konferans salonuna geçtik. Açılış konuşmalarından sonra, Eğitim fakültesi Dekanı kısa bir açılış konuşmasını sonlandırarak “RFID Teknolojileri ile Akıllı Sistemler " adlı sunumu yapmam için kürsüye davet etti. 

Sunuma soru cevap şeklinde başladım. Biliyordum ki, günlük hayatta herkesin kullandığı RFID Teknolojisine bir çok kişi isim olarak oldukça uzak ve yabancıydılar. Bu konu hakkında geniş bilgilere yer verdim. Ülkemizde kullanım alanlarını ve diğer ülkelerde kullanım kıyaslamasını yaparak örneklendirmeler verdim.  

Sunumun bu birinci kısmı herkesin zihninde biraz karışıklığa yol açtığından dolayı salondaki arkadaşların sıkıldığını fark ederek sunumun ikinci kısmına oldukça hızlı bir giriş yaptım. Sunumun ikinci kısmı NFC  Sistemleri ve NFC sistemlerinin günlük hayatımızda kullanılması ile ilgili açıklamalara yer verdim. Bu bölüm oldukça dinleyici kitlemizin dikkatini çekmişti. Çünkü NFC sistemleri günümüzde mobil tarafta oldukça yer aldığından dolayı ve bire bir canlı örneklendirmeleri mobil üzerinden yaparak herkesin dikkatini çektiğiden oldukça keyifli bir bölümdü diyebilirim.

Sunumumun son bölümünde ise salonda bulunan dinleyicilerle soru-cevap şeklinde küçük bir bölümle sonlandırmış olduk. Soru cevap bölümünde en çok soruyu sorup ve yine en çok cevap veren Şükrü Dutar adlı katılımcıya KODLAB yayıncılıktan çıkan Gömülü Sistemler ile RFID Mimarisi ve Programlama adlı kitabımı hediye ettim.

Yukarda gördüğünüz resim sunum sonrası kitabı hediye alan katılımcı arkadaşımız. Ve kulüp yöneticileri Sevgili ALPER TELLİ (takım elbiseli yakışıklı arkadaş : ) ve FUNDA BABUR.

Program sonrası sevgili ALPER TELLİ ile Eskişehir’i gezmeye devam ediyoruz. :) Yolculuk vakti yaklaşırken soluğu yine güzel bir kafede oturup biraz piyasadan, sektörden konuşarak alıyoruz. Aslında Alper sektörden uzak biri değil. Daha önceki iş tecrübeleri bunun bir göstergesi. Ama yine de oluşabilecek olumsuzlukları ve sektörün getirilerine değinmeden edemiyoruz. Yolculuk vaktine yakın, bizleri ziyarete gelen EZGİ ERDEM de buradan teşekkür ederim. Hasta olmasına rağmen bizleri ziyaret ederek sevindirmiştir.

 

Eskişehir yolculuğu ALPER TELLİ’nin beni Eskişehir Otobüs Terminalinde otobüste yolcu etmesiyle sona erdi. Ama şimdilik sona erdi, bir başka zamana Eskişehir de bu değerli dostlarla bir arada olmak dileğiyle, Herkese bol ve huzurlu bir yaşam dileyerek, Tüm etkinlik öncesi ve sonrası her türlü yanımda bulunan ALPER TELLİ ve FUNDA BABUR’e teşekkür ediyorum.


Rastgele Gönderilerim

cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry