Fırat Üniversitesi
23 Mart 2013

 YAZILIM DİLLERİ EKİBİ FIRAT ÜNİVERSİTESİ GÜNÜ

             

ACM Student Chapter Yazılım Kulubü’nün organize ettiği bu etkinlikte Microsoft teknolojileri ağırlıklı gerçekleşti. Bu etkinlikte sektörel gözlemlerin yanı sıra fikirler ve en yeni teknolojiler hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.

Seminerimizde neler anlattığımıza bakacak olursak sırası ile aşağıdaki uzmanlık alanları çerçevesinde anlatımlar gerçekleştirildi.

Muhammed ÖNAL        –  Microsoft Web Teknolojileri ve RFID Teknolojileri,
Fatih BOY                   –  Windows 8 ve Team Foundation Server 

Veysel Uğur KIZMAZ    –  SharePoint,
Daron YÖNDEM            –  Windows Azure: Microsoft’un Bulut Platformu

Etkinlikte ilk olarak Microsoft Web Teknolojileri ve RFID Teknolojilerini anlatmak üzere ilk olarak ben kürsüye çıktım. Microsoft Web Teknolojilerinden ASP.NET ve avantajlarının yanı sıra sunumuna ek olarak günümüz gerçeği olan hayatı pratikleştiren teknoloji; RFID Teknolojilerinden, avantajlarından, uygulama alanlarından bahsettim. Kürsüde yaklaşık 1 saat kaldım. 

              

 

Ardındam Fatih Boy sahneyi aldı. Windows 8 ve Team Foundation Server konularına değinen Boy yaklaşık 1 saat sahnede kaldı. Sunumuna ek olarak tecrübelerini ve kişisel fikirlerini de dinleyicilerle paylaştı.

               

 

Seminer Organizatörleri bizleri fazla yormamak ve enerji depolamak için kısa bir öğle arası verdiler. Yöresel yemeklerin merak edildiği ve memleketimizin eşsiz yemeklerinin tadına bakılması için misafirlerimizle birlikte yöresel tatlara doğru ufak bir gezinti yaptık. 

Elazığ’a ait yöresel yemekleri tatmış olduk  (Ki Elazığ zaten benim Memleketim, o leziz yemekleri bir daha tatmak mükemmel bir duygu olsa gerek ) 

               

               

                        

Yemek Etkinliğinin hemen ardından sahneyi ilk olarak Yazılım Dilleri Topluluk Lideri Veysel Uğur Kızmaz aldı. Yaklaşık 1 buçuk saat sahnede kalan Kızmaz, SharePoint konusundaki bilgi paylaşımının yanında, sektörel tecrübelerini ve düşüncelerini de bizlerle paylaştı. Anlatımını sırasında uygulamalar da yaparak sunumu görselleştirdi.

                   

Konuşmacı arkadaşlarımın isteği üzerine Daron Yöndem’in sunumundan önce Soru-Cevap bölümünü gerçekleştirdi. Bu bölümde gelen sorular genelde Daron Yöndem’e yönelik oldu. Kendisi de sıkılmadan tüm soruları detaylı şekilde cevaplamaya çalıştı.

                   

         

 Etkinlik Boyunca bizlerle ilgilenen ve bütün imkanlarını seferber eden sevgili Barış ARIBURNU, Bahadır  BIKMAZ’a ve diğer kulüp yöneticilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. 

 

Son olarak gecenin ilerleyen saatlerinde Code Night etkiliği ile bir sinema salonunda Veysel uğur Kızmaz ve Fatih Boy sunumuyla Öğrenci arkadaşalarla Kod geliştirildi , zaman zaman uyuya kalmalar olsada sabaha kadar bu etkinlik en güzel şekilde sürmüş oldu.

 

                    

 

 

 


Rastgele Gönderilerim

cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry