Selçuk Üniversitesi
10 Kasım 2012

YAZILIM DİLLERİ EKİBİ

SELÇUK VE MEVLANA ÜNİVERSİTELERİ \"THE CODE DAY\" ETKİNLİĞİNDEYDİ

 

10 Kasım 2012 günü Yazilim Dilleri The Code Day etkinligi için ekibimizde Veysel Uğur Kızmaz,  Nagihan Sema Kudu ve Sevdanur GENÇ (nano) ile Selçuk Üniversitesi’ndeydik. Genel anlamda Microsoft teknolojileri, Asp.Net, Entity Framework, WCF, Windows Phone 7, Windows 8’in tanitildigi ve bu konular üzerine yazilim gelistirmenin nasil yapildigina dair sunum ve egitimin yer aldigi etkinligin en can alici noktasi katılımcı arkadaslarla beraber katmanli mimarinin kullanildigi bir proje gerçeklestirdik.

Sunumun ilk parçasını konuşma ve sohpet ortamında geçiren Veysel Uğur KIZMAZ'ın ardından Eğitim sınıfımızda yukarıda gördüğünüz karede olduğu gibi Microsoft .NET Teknolojileri ve ASP.NET Web projelerinde Katmanlı Mimari ile Proje Geliştirme Eğitimi ile sahne aldım. 

Katmanlı Mimari Eğitimin görsel ve uygulama eşliğinde değerli arkadaşlarla Web Tabanlı Yemek Sipariş Sistemi oluşturduk. Aslında zaman kısıtlı olmasına karşın, projenin en önemli kısımlarını bitirmiştik. Oldukça verimli geçtiği kanısında olmakla birlikte, Katmanlı mimari konusuyla birlikte klasik seminerlerin bir miktar dışına çıkıldı. Seminer süresi boyunca tüm projeler katmanlı mimari ve SOA üzerine geliştirildi.

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi süremiz kısıtlı dahi olsa projemizi Selçuk Üniversitesi’ndeki arkadaşlarımızla herkesin en basit çözümleyeceği dilden yazıp anlatmaya çalıştık, umarım da başarılı olmuşuzdur :)

 
Tüm etkinlik öncesi ve sonrasinda emegi geçen tüm arkadaslara, özellikle seminerdeki çalismalari için Ömer Özdemir ve  Umut Bakır a tesekkür ederim.
 
 


Rastgele Gönderilerim

cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry